Diving Kursu
sosyal sorumluluk

Kursa katılım şartları : Dalıcı adayı yüzme bilmeli ve herhangi bir sağlık sorunu olmamalı. Scuba Dalıcı sertifikalarının minimum yaş sınırı 15’tir. PADI Scuba Dalıcı Kurs Yapısı; Scuba dalıcı kursu , PADI Açık Deniz Dalıcı Kursu dahilinde olan bir başlangıç kursudur. Zamanla ilgili kısıtlamaları olan ve eğitmen rehberliğindeki bir grup veya turla dalış yapmak isteyen kişilere dalışın kapılarını açar. PADI Scuba Dalıcı Kursu 3 bölümden oluşur ;

1A – Bağımsız Bilgi Geliştirme : Kursiyer İstanbul Dolphinarium’a gelerek orjinal PADI kitabını alır ve ilk 3 bölümü okuyarak bölüm sonundaki bilgi geliştirme testlerini tamamlar. Randevu alarak havuza gelirler ve PADI Eğitmeni testleri değerlendirir. Test sonuçları yeterliyse 2.adım olan havuz çalışmasına geçilir. Bağımsız çalışma popüler olmuştur çünkü birçok önemli eğitim ve lojistik avantajları vardır.

- Araştırmalar göstermiştir ki bağımsız çalışan kişiler genellikle daha iyi öğrenmektedirler. Bunun böyle olmasının iki ana nedeni, kişilerin kendi tempolarında öğrenmeleri ve kendi öğrenme stillerine daha iyi uyum sağlamalarıdır.

- Zamanın efektif kullanılması; Bağımsız çalışma kişinin sınıfta öğreneceği temel bilgi için harcayacağı zamanı kendi takvimine göre ayarlamasını sağlar ve çok az zamanı olan bireyler için daha uygundur.

- Bağımsız çalışmanın iyi bir şekilde işlemesinin bir başka nedeni de bireylerin farklı biçimde öğrenmeleridir. Bazı insanlar çok fazla araya ihtiyaç duyarken diğerlerinin tam bir konsantrasyona ihtiyacı olabilir.

1B – Eğitmen Eşliğinde Teorik Ders: Kursiyer İstanbul Dolphinarium’da açılacak olan sınıfta PADI Eğitmeni tarafından verilecek olan 8 saatlik teorik anlatımlı derse katılıp bilgi geliştirme testlerini tamamlar. Test sonuçları yeterli ise 2. adım olarak havuz çalışmasına geçilir.

2 – Havuz Çalışması : Sakin bir ortamda bütün dalıcıların ihtiyacı olan temel becerilerin öğrenilmesini sağlar. Dalıcı adaylarının kitaptan okuduklarını pratik yapıp uygulamalarını sağlayarak bilgi geliştirme eğitimini pekiştirir ve tamamlar. Kursiyer PADI Eğitmeni eşliğinde scuba ünitelerini hazırlayarak havuz çalışmalarını tamamlar.

(Maske tahliyesi, Regülatör Temizleme, Yedek Hava Kaynağı Paylaşımı vb.)

sosyal sorumluluk

3 – Açık Deniz Dalışları : Büyük havuzumuzda yapacağınız 2 dalış sonrasında kursiyerler PADI Kontrollü Alan Sertifikası almaya hak kazanırlar. Tebrikler. ! Scuba Dalıcı kursu iki açık deniz dalışı gerektirmektedir. Derinlik limiti maksimum 12 metredir. Rehber eşliğindeki dalışların bu derinliği geçmemesi tavsiye edilir. Havuz çalışmasının ardından ne zaman nerede isterseniz yapacağınız iki deniz dalışı sonrasında PADI Scuba Diver sertifikası sizin.

Dalış kursumuzun ücretine dahil olanlar: Orjinal PADI Bağımsız Çalışma Kitabı, 1 Küçük + 2 Büyük toplam 3 Havuz Çalışması, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu onaylı dalış kayıt defteri, PADI Kontrollü Alan Sertifikası kurs ücretine dahildir.

<  Geri